O projekcie

Każdy z nas może potrzebować rozmowy. Każdy z nas może potrzebować pomocy. Oparcie znajdujemy w gronie rodziny, przyjaciół , a w niektórych przypadkach dużo łatwiej jest nam się otworzyć przed osobą nieznajomą. W dzisiejszym świecie wielu z nas korzysta z usług psychologów prywatnie, na swojej uczelni lub w publicznych ośrodkach pomocy. Aktualna sytuacja nie pozwala na wyjście z domów w nieuzasadnionych przypadkach. Co w takim wypadku?

Istnieje wiele form pomocy psychologicznej. Udział w warsztatach, coaching, mentoring, mediacje i wiele innych. Dziś najlepszym z rozwiązań jest terapia online. Miejsce jej odbywania nie ma aż takiego znaczenia jak jakość. W terapii najważniejsza jest relacja pacjent-terapeuta, zaufanie i praca własna pomiędzy sesjami. Dla niektórych brzmi to jak niewykonalny plan, jak niemożliwe do realizacji zadanie – Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej wychodzi naprzeciw takim barierom.

„Strefa komfortu PSRP” to projekt skierowany do wszystkich studentów z całej Polski polegający na wsparciu psychologicznym. W ramach tej inicjatywy każdy z nas będzie miał możliwość skorzystania z indywidualnej pomocy online oraz wzięcia udziału w webinariach prowadzonych przez specjalistów. Dzięki temu projektowi poznamy odpowiedzi na nurtujące nas często pytania, m.in. w jaki sposób radzić sobie z lękiem, jak produktywnie wykorzystać czas oraz jakie sygnały mogą świadczyć o złym stanie zdrowia psychicznego zarówno naszego, jak i naszych bliskich. 

Wielu zaburzeń psychicznych, z którymi zmagają się młodzi ludzie, nie jesteśmy w stanie dostrzec na pierwszy rzut oka – zespół napadu lękowego, fobie, bulimia, zaburzenia snu czy depresja, dotykająca tak wiele osób w naszym otoczeniu. Jak rozpoznać co właściwie czujemy my lub nasi bliscy? Czasem ciężko jest samemu w sposób obiektywny stwierdzić kiedy skorzystać z pomocy specjalisty oraz czy udać się do psychologa bądź psychiatry.

WEJDŹ DO STREFY KOMFORTU Z PSRP i dowiedz się więcej na temat wsparcia psychologicznego.

Zapraszamy do kontaktu: wsparciepsychologiczne@psrp.org.pl

Skip to content