Zainspiruj się – przykłady kampanii społecznych dotyczących zdrowia psychicznego.

Obecnie Dyrektor Biura Prasowego Parlamentu Studentów RP, w poprzednich latach m.in. Przewodnicząca Zarządu Samorządu Studentów Uniwersytetu Warszawskiego, senator studencki w Senacie UW oraz przewodnicząca Komisji Koordynacji Projektów ZSS UW. Studentka socjologii w Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych UW i absolwentka dziennikarstwa ze specjalizacją public relations i marketing medialny, sekretarz zespołów oceniających Polskiej Komisji Akredytacyjnej, członkini zespołu doradczego ds. studenckich Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Odpowiada za działania komunikacyjne Parlamentu Studentów RP, w tym kampanie informacyjne i działania w social mediach. Prowadzi szkolenia z tego zakresu, także dotykające tematów trudnych np. kryzysów w samorządzie czy komunikacji dot. wsparcia psychologicznego dla studentów. Koordynatorka projektu “Strefa Komfortu PSRP”. Oprócz tego interesuje się działalnością CSR, śledzi kampanie społeczne i informacje związane ze szkolnictwem wyższym. Oprócz PSRP realizuje się zawodowo w Uniwersytecie Otwartym UW w sekcji szkoleń i promocji. Uzależniona od powieści kryminalnych i tworzenia nowych list na Spotify.

Czasem nie wiemy jak mówić o zdrowiu psychicznym, jak wyjaśnić skomplikowane pojęcia, czy jak przybliżyć osobom bliskim co powinny zrobić, by rzeczywiście wesprzeć chorych. Z tego powodu prezentujemy wybrane kampanie społeczne dotyczące zdrowia psychicznego!

Zelfmoord1813 | Would you answer this suicide call?

Kampania mająca na celu zachęcenie wolontariuszy do zgłaszania się w celu odbierania telefonu dla samobójców.

Naucz się mówić

Świetna kampania zrealizowana ze środków Ministerstwa Zdrowia, która opiera się na stronie https://wyleczdepresje.pl/ – oprócz filmów znajdziemy tam informacje czym jest depresja, informacje o objawach, przyczynach, materiały do prowadzenia lekcji na ten temat oraz test – Inwentarz Depresji Becka.

#MnieToDotyczy

Kampania zrealizowana przez polskich influencerów w celu zapobiegania samobójstwom. Ciekawe wykorzystanie rozpoznawalnych osób, nieprzerysowana forma i dobitny przekaz to sposób na osiągnięcie zamierzonego celu.

Normalna sprawa

Kampania składająca się z 4 części: 1. WSTYD; 2. ODWAGA; 3. DECYZJA; 4. NOWE ŻYCIE, poruszająca problem stygmatyzacji osób z zaburzeniami psychicznymi. Osoby, które przeszły terapię, opowiadają o tym z czym spotkały się w jej trakcie. Występują: Piotr Bucki, Arleta Witt, Hania Sywula i Magda Hajkiewicz.

Sposoby na derpesję

Cykl filmów przedstawiających jak pomagać osobom z depresję – w obrazowy sposób, krok po kroki. Pierwszy z nich to: zbliż się, a kolejne: po prostu bądź; bądź cierpliwy; dbaj o siebie; współpracujcie ze specjalistą. Te sposoby można poznać na stronie: http://sposobynadepresje.pl/ i dzięki przejściu krok po kroku – zdobyć dyplom.

Wejdź do strefy komfortu z PSRP

Wszelkie materiały umieszczone na tej stronie mają służyć promocji wiedzy o zdrowiu psychicznym i dbaniu o siebie oraz swoich bliskich. Zachęcamy do wykorzystywania ich! O tym temacie warto rozmawiać.

Skip to content