Gdzie szukać informacji nt. psychologii i psychiatrii? – internet

W sieci można znaleźć wiele informacji – także na temat psychologii czy psychiatrii. Niestety nie wszystkie korzystają ze zweryfikowanych źródeł i zawierają informacje, które są prawdziwe. Szukając przystępnej wiedzy w sieci warto zajrzeć w kilka miejsc!

Stefa Psyche

Uniwersytet SWPS prowadzi Strefę Psyche – miejsce podcastów związanych z psychiatrią, psychologią, chorobami psychicznymi, różnego rodzaju zaburzeniami, ale też poświęconych terapii. Warto zajrzeć i posłuchać, bo wypowiadają się różnorodni eksperci!

Instagram

@psychoedu_

Ania Cyklińska prowadzi konto na Instagramie, które przybliża różne pojęcia związane z psychologią, psychoterapią, psychiką. Estetyczne grafiki i prosty język umożliwiają zapoznanie się z treściami. Przykładowe wpisy:

  • poradnik jak spędzać mniej czasu na telefonie;
  • złość jest ok;
  • syndrom oszusta;
  • zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne.

@streskiler

Jak radzić sobie ze stresem? Jak ogarnąć różne emocje? W obrazowych postach i towarzyszących im komentarzach Magda Grzeszyk przedstawia wskazówki, pozwalające nam odnaleźć się w codziennym świecie.

@hania.es

Hania Sywula deklaruje na swoim koncie, że pomoże zadbać o zdrowie psychiczne. Porusza tematy takie jak przyjmowanie leków od psychiatry, docenienie swojego ciała czy momenty, w których nie trzeba przepraszać.

@psychologiczne_ciekawosci

Obfite w treści infografiki i wiedza naukowa to znaki szczególne konta prowadzonego przez Natalię Ziopaję. Z jej wpisów dowiesz się między innymi:

  • jak brzmią zdrowe granice;
  • jak długotrwały stres wpływa na człowieka;
  • co pomaga budować odporność psychiczną;
  • i wiele, wiele więcej!

@zdrowaglowa

To nie tylko konto na instagramie, ale też podcast pełen wiedzy – czemu można płakać?; jakie obawy wiążą się z psychoterapią? jakie są techniki samouspokajania itd.

@kasia_coztymseksem

Kasia Koczułap w prostych słowach rozprawia się z różnymi mitami związanymi z życiem seksualnym. Wśród tematów znajdą się też te dotyczące transpłciowości, pedofilii i przemocy seksualnej.

Skip to content