W sieci można znaleźć wiele informacji – także na temat psychologii czy psychiatrii. Niestety nie wszystkie korzystają ze zweryfikowanych źródeł i zawierają informacje, które są prawdziwe. Szukając przystępnej wiedzy w sieci warto zajrzeć w kilka miejsc!
Stefa Psyche
Uniwersytet SWPS prowadzi Strefę Psyche – miejsce podcastów związanych z psychiatrią, psychologią, chorobami psychicznymi, różnego rodzaju zaburzeniami, ale też poświęconych terapii. Warto zajrzeć i posłuchać, bo wypowiadają się różnorodni eksperci!
@psychoedu_
Ania Cyklińska prowadzi konto na Instagramie, które przybliża różne pojęcia związane z psychologią, psychoterapią, psychiką. Estetyczne grafiki i prosty język umożliwiają zapoznanie się z treściami. Przykładowe wpisy:
- poradnik jak spędzać mniej czasu na telefonie;
- złość jest ok;
- syndrom oszusta;
- zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne.
@streskiler
Jak radzić sobie ze stresem? Jak ogarnąć różne emocje? W obrazowych postach i towarzyszących im komentarzach Magda Grzeszyk przedstawia wskazówki, pozwalające nam odnaleźć się w codziennym świecie.
@hania.es
Hania Sywula deklaruje na swoim koncie, że pomoże zadbać o zdrowie psychiczne. Porusza tematy takie jak przyjmowanie leków od psychiatry, docenienie swojego ciała czy momenty, w których nie trzeba przepraszać.
@psychologiczne_ciekawosci
Obfite w treści infografiki i wiedza naukowa to znaki szczególne konta prowadzonego przez Natalię Ziopaję. Z jej wpisów dowiesz się między innymi:
- jak brzmią zdrowe granice;
- jak długotrwały stres wpływa na człowieka;
- co pomaga budować odporność psychiczną;
- i wiele, wiele więcej!
@zdrowaglowa
To nie tylko konto na instagramie, ale też podcast pełen wiedzy – czemu można płakać?; jakie obawy wiążą się z psychoterapią? jakie są techniki samouspokajania itd.
@kasia_coztymseksem
Kasia Koczułap w prostych słowach rozprawia się z różnymi mitami związanymi z życiem seksualnym. Wśród tematów znajdą się też te dotyczące transpłciowości, pedofilii i przemocy seksualnej.